Na skok v Himalájích u Yettiho

Milí rodiče,

v pondělí jsme s dětmi zjistili, jak si správně vyčistit zoubky a jak se starat o svůj chrup, aby byl zdravý. Zbylé dny jsme si v ranním kruhu povídali o zimním období, o počasí na horách, o horolezcích. Dozvěděli jsme se, jaké vybavení takový horolezec ke svému výšlapu potřebuje, jak vypadají podmínky v horském prostředí a jak je důležitá důvěra a podpora mezi sportovci. Zabloudili jsme až do Himalájí, postavili jsme si horu Mount Everest a potkali jsme Yettiho. V centrech jsme pak Yettiho vytvořili z rýže a vaty, malovali jsme horolezce kostkami ledu nebo navlékali korálky na barevné drátky a nechali tak vzniknout krásné vločky. Z celého týdne přikládáme fotografie. Příští týden jsou jarní prázdniny a třídy budou spojeny.

V pondělí 24. 2. nás čeká představení Zvířecí hrdinové v knihovně.

V úterý připomínáme dopolední masopustní karneval a už se moc těšíme na vaše masky ovoce a zeleniny. Zajímavé bezmasé pokrmy jsou vítány.

Ve středu 26. 2. doporučujeme všem rodičům předškoláků seminář ke školní zralosti, který se bude konat ve třídě Želviček od 17:00.

Těšíme se brzy na viděnou vaše Kočičky