Na svatého Martina, prý už zima začíná.

Milí rodiče,

vypadá to, že k nám opravdu s Martinem přišla zima. Ve školce za námi Martin na bílém koni přijede příští úterý 21.listopadu. V 17 hodin se vyráží do blízkého okolí s lampiónem. Prosím, přineste si každý svůj lampión. Po lampiónovém průvodu se vrátíme na školkovou zahradu, kde se budeme těšit na Martina a hlavně na bílého koně.

Tento týden jsme se připravovali na Martina hlavně pečením svatomartinských rohlíčků a a taky jako už i minulý týden písničkou Už Martin na bílém koni. Nechte si ji doma od dětí zazpívat. Kromě toho jsme hledali dva stejné obrázky koní, půlili všechno možné jako Martin rozpůlil plášť a jednu půlku dal žebrákovi, stříhali, lepili koně a jeho hřívu a ocas přilepili opravdovou srstí, tvořili cestičku pomocí špejlí, stavěli bránu v kostkách, dělali stopy koní, hráli si na zimu, od které se můžeme nastydnout, když…

Pevné zdraví přejí,

Jana, Saša a Lenka

P.S. S nepříznivým počasím se bohužel u dětí vyskytly nachlazení a rýmy. Velmi Vás žádáme, aby jste děti s velkými rýmami a kašlem do školky nevodily. Bacily se šíří rychle a určitě nikdo z Vás nechce, aby se ve školce Vaše dítě nakazilo od druhého dítěte.  Prosím respektujte, na čem jsme se na začátku školního roku dohodli, i když chápeme, že je těžké nemoc dítěte a pracovní povinnosti skloubit.