Náš táta šel na houby

Milí rodiče,

každý pondělní den je pro nás sportovní. Při velkém tělocviku nechybí protáhnutí, zdravotní cviky ani pohybová hra. Tentokrát děti zkoušely, jak zvládnou převaly. Propnutí celého těla je obtížné, ale i ti nejmladší z nás je (po svém) zvládly.
Celým týdnem nás provázelo téma hub. Povídali jsme si o tom, jak vypadají, jak se jmenují, jak je poznáme, které jsou jedlé x jedovaté, kdo si na nich pochutná, v jaké tepelné úpravě si na nich pochutnáme my, vytleskávali jsme slabiky, porovnávali více x méně nebo „sčítali“ a „odčítali“.
Zkuste se dětí zeptat, na které houby si vzpomínají, mají z čeho vybírat, jelikož jsme pojmenovali: křemenáče, kozáka, hříbka, bedlu, klouzka, babku, pýchavku, muchomůrku červenou i hřiba satana. V centrech nás čekalo hodně práce – od stříhání, lepení, modelování, omotávání, trhání krepového papíru, rozlišování písmen, stavění z kostek, vytváření houbového lesa až třeba po hraní loutkového divadla.
 
Naučili jsme se básničku s pohybem:
Náš táta šel na houby,
jestli on tam zabloudí!
Nezabloudí, neboj se,
on nám houby přinese.
 
Počasí nám zrovna nepřálo, ale s dobrým oblečením to zvládáme hravě (kdo nemá pláštěnku a gumáky, prosíme za vaše děti, abyste je přinesl). Středeční den byl deštivý, proto jsme vyrazili na naši první procházku po sídlišti. Předškoláci měli na starost nejmladší kamarády, a tak nám cesta rychle ubíhala.
 
Těšíme se na příští týden.
S pozdravem,
Dorotka, Markétka a Jitka :)