Něco ťuklo, vejce puklo

Milí rodiče,

i tento týden jsme se věnovali přípravou na velikonoce. Opakovali jsme si to, co už víme z minulého týdne. Své vědomosti si děti patřičně pochválily. ,,Óóó to se to povedlo“, nebo ,, Óóó to se to popletlo.“ Pohádkový příběh dětem prozradil proč se barví vajíčka. Jak to vypadá na dvoře kde se dohadují kohouti a slepice, a na to vše jsme si samozřejmě zahráli. Děti zjistily, že na ukřičeném dvorku by se jim vůbec nelíbilo. A jak je to u nás ve školce? Jak to děláme my, když chceme něco, co má někdo druhý? Maminka Jiříka přišla s dětmi upéct zdravé sušenky, moc se povedly. Jinak jsme barvili vajíčka, tentokrát zabalené v krepovém papíře a máčené v octové vodě, pletli pomlázky, děti se naučily nové koledy…

Tento týden jsme se rozloučili s Vendulkou která odchází sbírat nové životní a pracovní zkušenosti. Přejeme jí hodně štěstí a úspěchů na další cestě životem. Do konce školního roku se o Veverky bude starat Saša a Lenka. Chod třídy se tedy prakticky nemění. Jen pátky po obědě budou naše Veverky z organizačních důvodů spojeny s Kočičkami.

Všem přejeme hezké a voňavé Velikonoce

Veverky