Není drak jako drak …

… bylo téma tohoto týdne. Draky máme kam se podíváme. Lítají nám pro legraci, ale jeden Velký drak měl  starosti. Jaké? Na to se zeptejte dětí. Draky děti malovaly, lepily, tvořily z keramické hlíny, z přírodnin a z kostek. Skládaly jako puzzle, porovnávaly délku ocasů a zkoumaly co se stane s drakem, který se namočí. V domácnosti z banánů a piškotů vyrobily dračí oči, drakům pomocí dechu vytvářely vítr. Naučily se nové říkanky u kterých nechyběl pohyb. Pohádkový příběh nám dotvořil nová pravidla. Vraní a dračí, neposmíváme se a nevytahujeme se. Venku děti, kromě běhání a dovádění, hrabou listí  které nakládají do koleček.

Dnes, tedy v pátek, se děti v rámci angličtiny kromě počítání, které už většina hravě zvládá, naučily také nějaké barvičky! Proto si také mohou všechny šikulky v učebnici vybarvit první a druhou stranu!

PS: Stromy jsou teď plné barev, zkuste si je s dětmi společně pojmenovávat. Jistě najdete red, yellow, green, orange a na nebi i oblíbenou blue! :)

Hezký podzimní víkend a pokud bude foukat, zkuste jít pouštět draky pro legraci

Saša, Vendulka a Lenka