Nevidím, neslyším, nemluvím, aneb ve světě nevidomých

Milí rodiče,

tento týden byl velmi pestrý. Po pondělním přivítání jsme s mladšími dětmi vyrazili do solné jeskyně. Načerpali jsme energii a započali tak týden věnovaný nejen našemu zdraví, ale i naší planety. Předškoláci se zúčastnili ekoprogramu k třídění odpadu a ochraně naší země. Následující dny ve třídě děti vyráběly kontejnery na třídění odpadu, rozpoznávaly co planetě může ubližovat, jak planetu chránit.

Ve středu byl u nás ve školce program o světě nevidomých. Společně jsme poznávali, jak se žije s touto vadou, jaké to je vidět stále černě, rozmazaně, šedě – názorná ukázka pomocí brýlí. Seznámili jsme se i se zrakovými kompenzačními pomůckami – čtečka barev, bílá hůl i vodící pes. Dozvěděli jsme se kam všude vodící pes může, kam nesmí a co všechno umí. Následně jsme ve třídě zkoušeli poznávat hmatem, a sluchem. Pomocí tabulky jsme zkoumali jak malé obrázky dokážeme poznat. V zahradě jsme chodili pomocí hole mezi překážkami.

A páteční den jsme věnovali našemu tělu. Pořádně jsme se proběhli, zahráli si hry, seznámili jsme se s pravidly v tělocvičně, s různým tělocvičným nářadím a s možností využití herních a cvičebních prvků. Děti samozřejmě lákaly ty nejobtížnější a nejsložitější pomůcky. Do tělocvičny budeme vyrážet jednou za čtrnáct dní, tak nezapomínejte – sraz do 8:00 ( tento týden to bylo na jedničku, děkujeme) pití, obuv do tělocvičny. Svačinku si neseme z MŠ. Po desáté hodině se vracíme zpět na školní zahradu.

Podzim už klepe na dveře, ve strakaté zástěře. Jen se rozhlédněte okolo sebe. Listí žloutne, poletuje a my se tak přeneseme do pohádek a kouzel barevného pana klauna ,,Podzimka“. V pondělí tak můžete přinést vylisované barevné lístečky. Budeme s dětmi vytvářet podzimní dekorace a seznamovat se s příchodem podzimu.

Mějte krásný víkend.

Míša, Saša a Lenka