Než se vrátím do školky.

Milé Veverky,

pomalu se nám blíží konec školního roku, a přesto budeme vlastně zase na začátku. Dva měsíce trvají prázdniny a návrat bývá pro někoho dost těžký. Teď jsme na tom vlastně skoro stejně, dva měsíce jsme se neviděli, ale ve spojení jsme byli pomocí emailu, vašich zpráv a fotografií. Věříme, že se těšíte stejně jako my.

Tento týden si tedy připomeneme co o školce víme, jaká máme pravidla, co jsou to centra a jak se jednotlivá centra jmenují. Nová básnička vás naučí, jak si správně mít ruce, to bude totiž po nástupu dost důležitá činnost:-). Většina z vás to, ale určitě umí.

Připravit a jdeme na to:

Jak se jmenuje naše třída, jakou má barvu? Jak se jmenují paní učitelky, kamarádi a kamarádky? Pamatuješ si svou a jejich značku? (předškoláci slova vytleskají, určí počet slabik, první a poslední písmeno)

Pamatuješ si naše pravidla? Co nám říkají? Čti pomocí obrázků. (Alespoň ochutnáme, pomáháme si, snažíme se být všichni kamarádi, jedna pusa mluví, půjčujeme si hračky, kapky patří do umyvadla, uklízíme si hračky, chodíme pomalu, mluvíme tiše, udržujeme pořádek).

Co celý den ve školce děláme? Prohlédni si obrázky a povídej jak jdou činnosti za sebou. Obrázky můžete vytisknout, nechat je děti vystřihnout a nalepit ve správném pořadí, popřípadě domalovat šipky. Trénujeme tak časovou posloupnost….

Mytí rukou bude patřit k důležité každodenní činnosti, obrázky s říkankou ti pomohou. Zapamatuj si alespoň část.

Poznáš centra aktivit podle obrázků? Co se v kterém dělá, ve kterém nejraději pracuješ? Zkus vymyslet nějaké činnosti a třeba se stanou námětem pro naše další tvoření a hraní.

Tak co? Jak to šlo? Už se těšíme na vaše sdílení a nápady. Tento týden prosím ještě Saše, a to do čtvrtka 19.00hod. Děkujeme.

Všechny zdravíme Saša, Míša a Lenka