Nový rok 💫

Milí rodiče a milé žabičky,

říká se – jak na nový rok, tak po celý rok. Rádi bychom nový rok začli tvořivě, příjemně, s legrací a spoustou zajímavých nápadů. Společně jsme si zavzpomínali na Vánoce a silvestr. Popřáli jsme si do nového roku. Také jsme řešili kam se nám ztratil starý rok. Dalo nám to hodně přemýšlení ale nakonec jsme na to přišli. Snědl nám ho silvestr. On byl poslední kdo se potkal se starým rokem. První měsíc v novém roce už také známe. Je to měsíc plný sněhu a ledu – leden.

Leden, leden ,leden,přikryl vodu ledem. Tam, kde byly včera louže, tam to dneska pěkně klouže !

Na téma sníh, led a zima byla zaměřená i naše centra. V ateliéru jsme malovali temperou a křídou zimní krajinu a sněhuláky, vystřihovali a lepili . V domácnosti jsme dělali velký povánoční úklid u Oskara v terariu. Také jsme ho pořádně vykoupali a vyleštili krunýřek.

V písku jsme si vytvořili velké zasněžené pohoří, zasadili les a dělali obtisky různých stromů. Do písku se dá také malovat klacíkem. I to jsme zkoušeli.

V knihách jsme skládali slova pomocí dřevěných písmen a předlohy. Zkoušeli jsme podpis a vytvořili jsme si šablonky na jména. také jsme pracovali s tabletem. Vybrali jsme si témata spojená s pozorováním, prostorovou orientaci a sluchem.

Při pokusech jsme zkoumali rozdíl mezi tekutou a zmrzlou vodou. Lupou jsme sledovali strukturu koulí. Také jsme zkoušeli tvrdost ledu. Kladívkem se to dětem zdálo být nejúčinnější.

A co zajímavého jsme dělali v dílně, řezali jsme břízu na malá polínka. V kostkách jsme stavěli les, tvořili vločky a stavěli sněhuláky.

Tento týden jsme nemohli navštívit solničku, ale šli jsme na výstavu starých betlémů v místním kostele na Barrandově. Byl to moc hezký zážitek.

Krásný večer přeje Lucie