O přerostlé dýni

Milí rodiče,

celý týden nás provázela pohádka O přerostlé dýni. Při tahání dýně jsme si užili spoustu legrace. Tahali jsme a tahali, spoustu zvířátek pomáhalo dědkovi a babce dýni vytáhnout, ale až po přispěchání malé myšky se jim to nakonec podařilo. Děti se shodly na tom, že i malá pomoc toho nejmenšího je vlastně velká pomoc pro všechny. S dětmi jsme se předsvědčili, že dýně nemusí být jen oranžová a kulatá, ale může mít různý tvar, velikost i barvu. Tímto zároveň i děkujeme za dýňový příspěvek do ranního kruhu a úterní odpolední účast při dlabání dýní. Nestačili jsme se divit, kolik chutných dýňových pokrmů je možné připravit! Povídali jsme si nejen o dýních, ale i o dalších plodinách, které rostou na poli nebo na zahradě. V centrech jsme vytvořili mnoho výrobků z dýní a z kukuřice. Děti se podílely na výrobě popcornu. V pátek jsme dováděli v tělocvičně. Zahřáli jsme se rozcvičkou, závodili jsme a také se zapotili u překážkové dráhy.

V pondělí se chystáme do sauny, prosíme, nezapomeňte potřebné (batoh, ručník, cross pantofle).

Dále bychom Vás rádi pozvali na přednášku ,,Kde se tvoří a boří sebevědomí dětí“ konanou 23.10.  Vstupenek již není mnoho (akce je ve spolupráci se ZŠ a MŠ  Remízek, kam jsme pozváni), tak neváhejte přijít. Zájemci si mohou vstupenku zakoupit do úterý 22. 10. 2019 u paní učitelky Saši ve Veverkách. Počet vstupenek je omezen, cena 100Kč.

Krásný víkend přejí Kočičky