O Vánocích, které se rozhodly přijít.

Ahoj Veverky!

Tak k nám ty Vánoce přece jen dorazily. A dokonce i s předstihem. Ale jak víme, stálo to mnoho a mnoho sil přilákat je do veverek. Nejprve jsme museli dokázat, že jsme opravdu dobrý kolektiv, že se staráme jeden o druhého, pomáháme si, jsme hodní ke svým kamarádům, spolupracujeme mezi sebou a není nám lhostejný život okolo nás. A to se nám podařilo. A jak to vím…?

V pondělí jsme společně s dětmi a maminkami navštívili MINIZOO v Chuchelském háji. Vzpomněli jsme si tak před zimou na zvířata, které je potřeba nakrmit. Přinesli jsme i ptáčkům do krmítka. Cesta byla pro některé z nás náročná, přes to jsme to nevzdali a podpořili tím i naše fyzické dovednosti.

V úterý se nám velmi dařila spolupráce mezi dětmi, rodiči i zaměstnanci MŠ. Připravili jsme pohoštění pro ostatní, upekli jsme cukroví, vyzdobili třídu a šatnu na příchod Vánoc. V různých centrech a při odpoledních činnostech jsme vytvářeli stromečky – otisk ručiček, stavba z dřívek, lepením a stříháním, malováním a kresbou, pečením,…

A tak se Vánoce rozhodly, že přijdou. A taky přišly. I s Ježíškem. Nejprve jsme přečetli pohled od Ježíška. Pochválil nás za plnění úkolů v centrech, za dodržování pravidel a za hezké vztahy mezi námi. Pochvala patřila dětem, p. učitelkám, provozním zaměstnancům i rodičům. Než jsme si ale mohli užívat nadílku pod stromečkem, čekal nás ještě jeden úkol. Vzpomněli jsme si na lidi, kteří nemají to štěstí a nemohou žít společně se svojí rodinou a žijí na ulici. I proto je pro ně vánoční strom na náměstí. Sundali jsme tak tu nejkrásnější ozdobu z našeho stromu a odnesli jsme ji na stromeček, aby mohla dělat radost všem lidem.

Zazvonění zvonečku nás přilákalo zpět do školky… Největší odměnou pro nás byla radost a spokojenost vašich dětí. Víme, že Vánoce jsou o klidu a pohodě, ale přiznejme si, kdo z nás nezná shon a stres před Vánocemi? Ale právě kvůli této chvíli, kdy vidíme radost a spokojenost těch nejmenších, to za to stojí.

Závěrem týdne jsme si přečetli básničky od autora knih pro děti Jiřího Žáčka…

,,Běžel pes po městě a potkal člověka. Člověk je jako pes, jenomže neštěká.A pes mu povídá: Pojď se mnou, brachu, k nám, o Štědrém večeru nemá být nikdo sám.“

,,Každý je doma tam, kde bydlí,

kde má své místo u stolu,

kde má svou postel a svou židli.

Doma jsou všichni pospolu.“

Mějte krásné a pohodové Vánoce, vzpomeňte na ty se kterými být nemůžete, užívejte si společně strávené chvíle s těmi, které máte poblíž a nezapomeňte především sami na sebe. Vnímejte svátky jako čas k odpočinku.

,,Je to – stejně jako pro všechny živé bytosti a přírodu kolem nás – čas odpočinku pro unavená těla a těžké mysli

…a pak, hnedle za rohem, začne další rok. A jako semínko zaseté hluboko do země, znovu v nás povstane nová energie.“

Míša, Saša a Lenka