Ovocný týden

Milí rodiče, milé želvičky,

v průběhu celého týdne jsme si s dětmi povídali o ovoci, o jejich barvách, tvarech, chuti a jejich užitku. V ranním kruhu jsme zkoumali druhy ovoce, čím se od sebe liší, řekli jsme si také co je to sad a jak se o stromy staráme nejen teď na podzim a objevili jsme také funkci kompostu, který nám krásně pomohla vysvětlit pohádková postavička Prasátko Pepa (video opět přikládáme :-) ). Kompost jsme objevili i na naší zahrádce, kde jsme s dětmi zkontrolovali, jestli je tam vše, co do něj patří.

V rámci center aktivit měly děti možnost vybírat si z různých činností, díky kterým jsme rozvíjeli jemnou motoriku, opakovali si barvy a tvary, a také hrubou motoriku.

V Ateliéru si děti vymalovaly různé druhy ovoce a zkoumaly jejich tvary, díky tomu tak mohly vidět rozdíl mezi tvarem kulatým a oválem. V Manipulačních hrách děti využily modelínu a vymodelovaly si různé druhy ovoce. V Kostách si děti postavily jabloň, u které jsme si pak zazpívali písničku ‚Měla babka‘, při které jsme se naučili i taneček mazurku. V centru Domácnost si děti připravily svůj vlastní kompot z jablíček. Díky tomu jsme si připomněli, co je to kompost, a jaký je rozdíl mezi kompotem a kompostem. A protože z ovoce se dá dělat spoustu dobrot a nás již příští týden čeká první „Narozeninový den“, vyrobili jsme si společně velký narozeninový dort.

Příští týden nás mimo jiné čeká také focení jednotlivců, které bude probíhat v úterý.
Ve středu jsme měli společně jít opět do solné jeskyně, ale z provozních důvodů návštěva tento týden neproběhne.

Aby si děti mohly znovu připomenout, co je to ten kompost, přikládáme Vám zde odkaz :).

Budeme se těšit příští týden.
Krásný víkend přejí,
Verča, Terka, Janička