Pašijový týden

Milí rodiče, milé Kočičky,

věděli jste, že poslednímu týdnu před Velikonoci se říká pašijový týden? Víte proč? Jako pašije se označovalo biblické vyprávění o utrpení Krista, které sepisovali Ježíšovi apoštolové. V předvelikonočním týdnu má každý den své vlastní pojmenování. Po KVĚTNÉ neděli následuje MODRÉ pondělí, ŠEDIVÉ úterý, ŠKAREDÁ středa, ZELENÝ čtvrtek, VELKÝ pátek, BÍLÁ sobota a nakonec Boží hod Velikonoční. Po něm následuje druhý svátek, kterým je Velikonoční pondělí. A my pro vás máme první úkol na příští týden- zkuste zjistit (anebo vymyslet), co jednotlivé dny znamenají a proč se tak nazývají? Můžete si o tom doma popovídat a dozvědět se tak něco zajímavého:-)

A na co bychom neměli v příštím týdnu zapomenout? Určitě na velikonoční tradice, symboly a zvyky a s tím souvisí i další úkol. Můžete upéct beránka, mazanec nebo jidášky. Můžete si ozdobit pokojíček různými zajíčky a beránky. Děvčata mohou zdobit vajíčka a chlapci vyrobit pomlázku. Fotografie s námi můžete opět sdílet na e-mailu: horka@mskurandove.cz do příštího pátku.

My bychom se s vámi také rády podělily o fotografii bylinek, které jsme společně s vámi ve školce zasadili. Každý den bylinky zaléváme a každý den vyrostou alespoň o kousíček. Hlavně bazalka a petržel, oregánu a tymiánu se pořád růst nechce:-(

A víte Kočičky, co dělali vaši kamarádi? Sdíleli s námi fotografie předchozího úkolu. Stali se z nich na chvíli zahradníci a tak hloubili, sázeli, zalévali… A někteří i zdobili a pekli. Moc děkujeme! Bez vás by tento příspěvěk nebyl tak barevný a veselý:-)

Patrikovo velikonoční tvoření.

Mareček zasadil semínka petrželky a kopru.

Vici u sázení ovsa trénoval písničku Jaro dělá pokusy a šlo mu to prý samo od ruky.

Viktorka sází semínka hodně často. Pěstuje kočičí trávu Simbovi (kocourovi) na trávení, takže už ví, že za 4 dny tráva vykukuje a za 7 dní je takhle veliká…

Míša se k setí semínek sice nedostala, ale při procházce v lese ji padl do oka kus dřeva z pokáceného stromu a tak vytvořila jarní obraz.

Ještě tu máme jednu gratulaci pro Victora:-) Vici, oslav pořádně v neděli tvé narozeniny! Přejeme ti všechno nejlepší, hlavně zdraví a ať se ti splní vše, co si přeješ.

Příjemný a tvořivý týden přejí Kočičky