Pásla ovečky …

opět vám přinášíme report z tohoto týdne. První dva dny se nesly v duchu známé básničky Princeznička na bále, ke které jsme si přidali i pohyby. V centrech jsme pak rozvíjeli jemnou motoriku při tvoření korálů z těstovin, trénovali jsme paměť a dějovou posloupnost při lepení obrázků z básničky, děti si také vyzkoušely netradiční techniku otiskem brambor, když dekorovaly princezniny šaty a holčičky se snažily vybarvit princeznu co nejpestřeji a vymyslet ji nápadité jméno. V ranním kruhu jsme si zpívali, tančili, hráli na hudební nástroje a povídali si i o pravidlech naší třídy, která se stále učíme.
Od středy jsme se zaměřili na environmentální téma, které vyvrcholilo návštěvou pastvin předškoláky. V ranním kruhu jsme si zazpívali a zatančili písničku Pásla ovečky v zeleném háječku, řekli jsme si, co víme o ovečkách, co jedí, kde žijí, proč jsou užitečné a čím jsou krásné. V centrech jsme dle vlastní kreativity vytvářeli ovečky a berany z modelíny, v centru Písek a voda děti ovečkám vytvořily pastvinu, v Dílničce děti společně pracovaly na pasáčkovi a v Knihách a písmenech trénovaly úchop tužky a grafomotoriku.
Celý týden jsme si příjemně užili. Dozvěděli jsme se mnoho nových poznatků nejen o zvířatech, ale i o sobě.

Příští týden naší třídu čeká mnoho aktivit, jen pro informaci připomínáme:
PO – Zdravé zoubky v MŠ (s sebou kartáček na zuby v obalu)
ÚT – návštěva solné jeskyně (s sebou batůžek, teplé ponožky, pití)
ČT – bubnování

V dalším týdnu bychom si chtěli povídat o rodině, proto prosíme především rodiče nově příchozích dětí o barevnou fotografii (okopírovanou na papír) vaší rodiny, kterou budeme moct použít na společnou koláž.

Přejeme vám krásný víkend a tešíme se v pondělí.
Anet, Monča a Jíťa