Páteční naučný výlet předškoláků za ovečkami

Milí rodiče,

dnes ráno jsme se s předškoláky sešli (a všichni včas i se všemi věcmi, za což moc děkujeme) a společně vyrazili na autobus, který nás dovezl skoro za ovečkami. Skoro proto, že nás čekala ještě cesta lesem, která byla úzká, kamenitá a lemovaná větvemi. Byla to tedy trochu i bojovka. Na konci cesty se otevřela louka a na ní jsme uviděli stádo oveček. Díky pohádkovému příběhu, který jsme si četli již ve školce, uměly děti dát dohromady celou legendu a vydaly se hledat spícího pasáčka. Od dětí už asi víte, že ho našly. Zbývalo přivést pasáčkovi stádo oveček a vzbudit ho. Děti se však musely s ovečkami seznámit, nakrmit je a naučit se jak se  takové stádo nahání. Věřte, že vše zvládly. Pasáčka vzbudily a povídaly si s ním. A o čem? To si nechte vyprávět. I když nezbyl čas na ukázku dojení a zastihl nás déšť výlet jsme si všichni užili.

Hezký víkend Saša, Aneta a Jitka

PS: Fotky z akce nám unesly ovečky. Během víkendu je pochytáme a dodáme. :-)