Pekař peče housky

Milí rodiče,
v tomto týdnu jsme se věnovali dalšímu povolání a to voňavému – pekařskému. Seznámili jsme se s dobrotami, které nám pekař může připravit. Děti se dozvěděly, co všechno je potřeba na přípravu chleba, kde se bere mák (posl. cvičení s makovicí) nebo hádaly koření podle vůně (kmín).
Děti vytvářely nejrůznější cesty po čtvercové síti od pekaře ke koláčům, kde bylo úkolem posbírat mandle a nenarazit do překážky.
Počítaly nakreslené mandle, určovaly jejich počet/barvu, více/méně a přiřazovaly je k číslům/puntíkům.

V centrech modelovaly preclíky, rohlíky i koláče, pekly tyčinky z listového těsta, vyráběly kuchaře, spolupracovaly při výrobě velkého koláče, lepily krep.kuličky na čepici podle barevných puntíků, zatloukaly hřebíčky, vypracovaly prac. listy, zpívaly, vystřihovaly, skládaly z kostek, počítaly, vytleskávaly, rytmizovaly a mnoho dalšího :)

Děti umí písničku Pekla vdolky z bílé mouky.
Naučili se básničku:
Pekař peče chleba, všude je ho třeba.
Pekař peče vdolky, pro kluky a holky.
Pekař peče rohlíčky, s makovými zrníčky.
Pekař peče koláče, jsou jich plné pekáče.

Dnes jste si mohli vyzvednout fotografie. Jelikož tam zůstalo dost nevyzvednutých fotek, pan fotograf nabídl další termín a to ve čtvrtek 9.11. od 7:30 – 9:00 v šatně želviček.

Připomínáme koupi Wattsenglish, stále nám přebývají sety i sešity.

S pozdravem
Dorotka, Markétka a Jitka