Podzim, sklizeň brambor, ale také návštěva policie.

 

Milí rodiče,

tento týden nás ve třídě bylo doopravdy velice málo. Malé veverky nám nějak onemocněly. Proto se také celý týden spalo v kočičkách.

Stále si povídáme o podzimu. Už asi všichni víme, že brambory nerostou na stromě, ale na poli. Pole jsme si postavili pomocí látek, namalovali barvami, brambory vyrobili trháním a mačkáním papíru, pole zorali traktorem z lega a namalovaným na papíře. Brambory jsme sklidili, ale také oškrábali, nakrájeli, upekli a snědli.

V úterý nás navštívila jízdní skupina policie. Ukázala nám koně, předvedla jak umí chodit, couvat, překračovat, jak jim nevadí vlajky. Koníky si děti mohly i  pohladit. A ani se moc nebály. Policisté dětem také ukázali zásah psa na výtržníka. Pes byl ostrý, ale i přítulný. Nechyběla ukázka auta a motorky. Děti dostaly i malý dárek.

V pátek jsme vyrazili cvičit do tělocvičny, kde jsme si to moc užili. Jen na čtvrteční akci předškoláků zůstala Saša z Veverek sama. Doufáme, že se příští týden sejdeme zdraví a ve větším počtu.

V sobotu se na Vás budeme těšit na Slavnostech Prahy 5. Přijďte se určitě podívat a podpořit vystupující kamarády.

S pozdravem Saša, Míša a Lenka (pozdrav také všem marodům)