Podzimní počasí

11.11. si připomínáme tradici Sv.Martina a tak jsme se celý týden věnovali hlavně tématu počasí. Navázali jsme na koloběh vody z předešlého týdne a vysvětlili si, jak vítr vzniká, jak to vypadá, když prší, a to všechno jsme si v doprovodu Orffových nástrojů  ale i kostek předvedli. Vydařil se nám i pokus ze Skittles bonbonů, s přidáním trochu vody nám vznikla krásná duha, kterou jsme také v centru Dílny sestavili a následně zatloukali.V dalších centrech byla většina aktivit zaměřená hlavně na správné držení tužky, stříhání a lepení. Předškoláci si navíc v centru Knihy a písmena procvičovali první hlásku a zkusili z písmenek sestavit slovo VÍTR. Společně jsme pak vymýšleli další slova na tyto hlásky a šlo nám to opravdu dobře.

Po menší pauze jsme ve středu navštívili Solnou jeskyni a v pátek nechybělo protažení v tělocvičně. Někteří z vás nám přišli pomoci i na tradiční podzimní brigádu. Během dvou hodin se nám s vaší pomocí podařilo uklidit celou zahradu, sklep i domečky a tak vám všem moc děkujeme za účast.

V pondělí čeká přihlášené děti vyšetření očí.

Hezký zbytek víkendu přejí Želvičky