Podzimní sklizeň 🍎🥔

Milí rodiče a milé žabičky,

v září si léto podává ruku s podzimem. V ovocných sadech a zahradách dozrává podzimní ovoce. Z polí, sadů a zahrad část úrody lidé sklidili během léta. Teď na podzim se ještě sbírají brambory a dobývá cukrová řepa. Vše je potřeba rychle sklidit, aby první mrazíky úrodu nepoškodily.

Také v naší třídě se pěkně urodilo. Malovali jsme ovocné stromy a koše plné ovoce. V dílně jsme tvořili obrázky na korkové destičce a také jsme pracovali s modelínou. Učili jsme se nové básničky ,,Kutálí se ze dvora takhle velká brambora” a ,,Foukej foukej větříčku” a písničku ,,Koulelo se koulelo červené jablíčko.” Společně jsme si zahráli pohádku ,,O Veliké řepě.” V centru kostek si děti postavily krásné ovocné stromy a políčka. Také jsme si upekli jablečné taštičky a dělali si ovocné nápoje.

V pátek jsme ve třídě přivítali nového zvířecího kamaráda – želvičku Oskara. Určitě jste se už o něm dozvěděli od svých dětí.

Za všechny žabičky děkujeme panu Kubincovi, který se z velké části podílel na pořízení nového teraria.

A na závěr děkujeme Nikolasovi za nové hračky.

Hezký víkend přejí
Lucie, Aneta a Lenka