…pohádky pokračují ,,Hrnečku vař“

Milí rodiče,

vyprávění a práce s pohádkou pokračuje. Jak jste si jistě všimli na nástěnce a doufám, že i z vyprávění dětí, tento týden to byla pohádka ,,Hrnečku vař“. Pohádku jsme si opět přečetli, vyprávěli, četli pomocí obrázků a zahráli. Hrnečky děti dle vlastní fantazie zdobily. A to jak tiskáním barev tak i polepením obrázky.  Z tvrdnoucí hmoty vznikly hrnečky, které nám posloužily i k pokusu s jedlou solí a octem. Hrneček prostě ,,vařil“. Kaši děti ,,míchaly“ v barevném písku i na papíře. Porovnávali jsme velikost hrnečků, řadili je a vytvořili z nich i ,,zvonkohru“. Sluchem jsme zjistili, že hrneček s vodou, pískem či prázdný zní rozdílně.

Ve čtvrtek si děti s Markétkou užily angličtinu. Tentokrát pracovaly i na interaktivní tabuli. Moc se jim to líbilo. Nechte si od dětí vyprávět.

V pátek byla naše třída, z důvodu voleb, bohužel opět uzavřená. Děkujeme všem, kdo si mohl nechat děti doma, že tak učinil. Nezapomeňte jít volit a říci dětem vítěze. V pondělí to budou ,,potřebovat“ k rannímu úkolu.

S pozdravem Saša, Jana a Lenka

PS. Co nás čeká v únoru? Po jarních prázdninách karneval (můžete pomalu připravovat masky do třídy), pro předškoláky planetárium. Sledujte prosím nástěnku.