Pokračujeme v dopravě 🚗✈️

Milí rodiče,

tento týden jsme se nadále věnovali dopravě a dopravním prostředkům. Nejprve jsme opakovali témata z minulého týdne a poté jsme si povídali o pravidlech, jaká mají řidiči, ale i chodci.

Dokonce došlo i na cyklisty!

Dále jsme se zaměřili na dopravní značky a teď už všichni víme, jakou značku má hlavní silnice, dej přednost v jízdě, parkování, slepá ulice a spousty dalších…

V centrech jsme zkoušeli malovat auta akvarelovými pastelkami, které jsme použili poprvé, poté jsme autům vystřihli okna, aby řidiči viděli na cestu. Dále jsme vyráběli semafory pomocí krepového papíru, stavěli jsme dálnici z písku, vytvořili jsme obří vláčkodráhu i s nádražím, ale také jsme si zkoušeli vymyslet vlastní značky. Některé byly i velmi vtipné, jako Terezky – POZOR NA KRAVIČKY A PRASÁTKA  nebo Vikiho – POZOR LES!

Přejeme hezký víkend a přikládáme pár fotek..

Anet, Johanka a Lenka