Pořádaly koblihy masopustní dostihy

Milí rodiče,

spolu s dětmi už víme, že lidé o Masopustu jedli hodně masa, dobrot ze zabíjačky. Že se hodovalo, tančilo a veselilo. Když svátek skončil lidi maso i tancování pustili a začal půst, od slova něco pusť a nedělej. A tak jsme si hráli se slovy a zjišťovali, zda děti významu slov porozuměly. Motivovaná hra ,,Co drž a co pusť “ nám moc pomohla a ještě jsme si užili spoustu legrace (ušidrž x ušipust , kolenoloketdrž x kolenopust, břichodrž x břichopust ,dřevodrž x dřevopust, Adamadrž x Adamapust, ale také křičopust pro paní učitelky a maminky, mobilopust, bouchopust). Další hrou ,,Něco mám tobě dám“ jsme v podstatě trénovali dovednost umět se vzdát něčeho, co je nám příjemné, co chceme mít u sebe a ještě rytmus, který je pro děti moc důležitý.

Karneval z minulého týdne nám veselí ukončil a posunul nás k vydechnutí. Vymýšleli jsme jídla k jejichž přípravě není potřeba maso. Víme, kdo co má rád. Potraviny jsme hledali v letácích, stříhali jsme je, třídili a lepili. Sladká jídla v domácnosti upekli (bouchačky, bábovku a palačinky). V ateliéru děti malovaly, tiskly a modelovaly. Naučili jsme se písničku, kterou jsme celou rozebrali a zdramatizovali. V kostkách vznikla kuchyň, pec, ale také okýnko kterým se házely vdolky Honzíkovi z písničky. Bábovka vznikla také v písku.

Co nám přinese příští týden, vzhledem k nouzovému stavu s koronavirem, nevíme. Většina z Vás si děti nechává doma, za což také děkujeme. Naplánovaná byla pohádka O Koblížkovi. Můžete si jí přečíst, poslechnout, koblížek upéct, namalovat. Pohádku nechat děti vyprávět. Když se při aktivitách vyfotíte, můžete nám je poslat a v pátek uděláme příspěvek z vašeho tvoření doma.

Držme si palce, ať se vše brzy vrátí do normálu.

S pozdravem Saša, Míša a Lenka