Povídání o zlobení

Milí rodiče,

oteplilo se, a tak jsme co nejvíce venku. Ven jsme přesunuli i naše centrování. Povídáme si o zlobení, zlobidlech a zlobících stopách, které se bohužel dostaly i do naší třídy. Přemýšlíme, co s nimi uděláme. Zatím děti vymyslely pohádkový příběh, stopy kreslily, vystřihovaly, skládaly z víček a hledaly v písku. Pantomimicky zlobidla předváděla a úhlem malovaly. Děti se snaží vyjádřit, co to vůbec zlobení je. Dohodly jsme se, že ho ve třídě nechceme. Tak uvidíme.

Děti na zahradě jezdily na motorkách a koloběžkách. Došlo také na dlouho očekávané sprchování.

Vycházku jsme si opět užili. Vzájemně si věříme, pomáháme si, společně objevujeme a zkoumáme. Třeba zlobící stopy v lese. Víme, že se v lese máme chovat tiše, a že za odměnu uslyšíme ptačí koncert.

MDD jsme oslavili bubnováním a zmrzlinou. Spokojenost nejen dětí, ale i nás dospělých byla veliká.

Hezký víkend bez zlobících stop.

Saša, Jana a Lenka

PS: nezapomeňte na plánované akce, vše je vyvěšené v šatně (4.6. výlet do ZOO, sraz v 7,45 hod. odjezd v 8,00 hod.,18.6. focení tříd13.6. rozloučení s předškoláky21.6. táborák, 26.6. zahradní slavnost, na tu prosím obstarejte  dětem  žlutá trička, naše třída má také na starost slané občerstvení) Děkujeme za Vaší spolupráci.