Práce na poli

Milí rodiče, milé děti,

i tento týden pokračujeme v projektu „Zdravý podzim“ v rámci kterého jsme se tentokrát zaměřili na to, co všechno je zelenina, kde roste, jak vypadá práce na poli a jak zeleninu využíváme.

V pondělí jsme si zeleninu rozdělili na 3 skupiny podle toho, kde roste a zároveň jsme si u toho procvičili pojmy POD zemí, NAD zemí a NA poli. V úterý jsme na to navázali a vyzkoušeli jsme si, jak se o takovou zahrádku staráme a co všechno k tomu potřebujeme. V písku děti sklízely mrkvičku, kterou následně očistily. V centru Pokusy a objevy se děti učily sázet semínka a celý týden pozorovaly jeho růst. V centru Dílny děti postavily zahradní náčiní a v centru Kostky zase traktor. Celé téma jsme uzavřeli pohádkou „O veliké řepě “ a procvičili tak předčtenářské dovednosti i matematické pojmy jako první, poslední, předposlední apod. Děti si pohádku v centru Dramatiky také zahrály, a zkoušely si ji i podle obrázků v centru Knihy a písmena převyprávět.

Dnes jsme si užili první společnou narozeninovou party a oslavili narozeniny Leušky, Olíka, Valinky, Sofinky, Toníka, Toničky a Rozárky. Na děti čekalo spousta her, diskotéka a také dobroty v podobě ovoce máčeného v čokoládě. Ještě jednou moc děkujeme všem rodičům za pomoc s přípravou a za přinesené dobroty.

Celý říjen objevujeme všechny herní prvky na zahradě a využíváme mimo jiné také odrážedla a koloběžky. Některá se nám bohužel vyfoukla a tak prosíme tatínka, který by byl ochotný koloběžky a odrážedla zkontrolovat a případně dofouknout, ať se nám na třídě přihlásí. Předem moc děkujeme za pomoc.

Příští týden ve středu nás čeká opět návštěva solné jeskyně. Děti si vezmou batůžek s pitím a náhradní ponožky.

Krásný víkend Vám přejí,

Veronika, Terka a Janička