Předvánoční tvoření

ve školce už nám panuje vyloženě vánoční atmosféra. S dětmi si povídáme o vánočních tradicích, například proč zavěšujeme jmelí nebo kupujeme barborky. Ukazujeme si betlém a říkáme si, z jakých figurek je složen a koho figurky znázorňují. Zapínáme světýlka, zpíváme si koledy a povídáme si, co si přejeme od Ježíška.

V centrech si děti mohly vyrobit vánoční hvězdičky na stromek, spirálové sněhuláky, papírové stromky a vykrajovat vločky. Velký úspěch mělo zdobení perníčků, u kterého se všechny děti vystřídaly. Moc děkujeme mamince Toničky za vytvoření této skvělé aktivity. Tento týden byl trochu v duchu „vytvoř si sám“, jelikož mimo vlastního cukroví si děti vyrobily i svůj vlastní tělový krém. Nejdříve si děti samy ozdobily dózičky, které pak naplnily krémem smíchaný s jimi zvolenou barvou a vůní. Krém je opravdu kosmetický výrobek, takže se ho nebojte použít.:)

Na poslední předvánoční týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa