Přejeme si dobrý a hezký rok.

Rok jde stále dokolečka, nikdy nejde nazpátek. Jenom občas najde chvilku, převleče si kabátek.

Milí rodiče,

tradicí Tří králů jsme odstartovali nový rok. Na tři krále si děti zahrály, poskládaly obrázky, vyrobily královské koruny, nalepily na papír počáteční písmenka která hledaly podle předlohy. Ví, co za dary králové přinesly a my jsme se naopak dozvěděli, co Ježíšek přinesl nám.

Prostřednictvím říkadla jsme společně novému roku popřáli, aby to byl rok dobrý, abychom se měli všichni hezky, aby na světě nebyla nuda, abychom si užili srandy, hraní, kamarády a aby nikdo nestál zády.

A aby to byl dobrý rok, každý přidal ještě své přání. Ať jsme zdraví, ať se maminka nezlobí, ať se máme rádi, ať si pomáháme…

No a aby to byl opravdu dobrý rok, muselo se vyhodit všechno ošklivé, co lidi i děti trápí… Tak se balilo. Halí balí habalí, zlobení, bouchání, zloději, bouračky… se zabalí. Motaly se provázky, šátky, motalo se pastelkou…Snad se zabalilo všechno.

Nakonec se slavilo ,,ohňostrojem“. Ohňostroj vznikl výskokem, pomocí obrázků, tiskáním barev, stříháním, lepením a malováním do písku.

Užijte si víkend, chtělo by to trochu sněhové nadílky. Snad se také dočkáme.

Saša, Míša a Lenka

PS: Ke zpracování tématu opět využíváme náměty z dramatické výchovy Hanky Švejdové.