Princeznička na bále

Milí rodiče,

podzim nás přivedl ke sklizni brambor, dále až k pohádce ,,Princeznička na bále“. Povídalo se o bramborách, jaké jsou, co se z nich dá uvařit, co nám připomínají a co by mohly být kdyby to nebyly brambory. Bramboru jsme zkoumali, a to jak syrovou tak vařenou (chuť, barvu, tvrdost, vůni…). Děti bramboru tiskly na papír, mačkaly z krepového papíru a přitloukaly. V souvislosti s bramborou nás napadla pohádka. A ta se hrála, skládala a vyprávěla pomocí obrázků. Postavili jsme si krásný zámek, děti si vyrobily korunky, navlékly korálky pro princeznu a už jsme se mohli  společně těšit na bál. Ve čtvrtek přišly kouzelné princezny. Nechyběli princové a rytíři. Na bále jsme si nejen zatančili, ale také zahráli několik her. Jak jsme si to užili se podívejte. V pátek jeli předškoláci do divadla a tak se těšíme co budou vyprávět.

Užijte si víkend Saša, Míša a Lenka