Proč maminka Martínka nechce?

Ahoj Veverky!

Skončil nám třetí týden v mateřské školce. Už umíme pozdravit a poděkovat, trénujeme žádost o pomoc, sebeobslužné činnosti – hygiena, stolování, oblékání, úklid. Známe naše veverčí pravidla a trénujeme jejich dodržování. Postupně se seznamujeme s možností zkoumaní a poznání v jednotlivých centrech.

V pondělí jsme navštívili poprvé solnou jeskyni. Zahájili jsme tak projekt ,,Zdravý podzim“ Všechny děti návštěvu bez problému zvládly, hry se solnými kamínky je velice zaujaly a těší se na příští návštěvu.

Tento týden jsme zaměřili na poznávání rodin. Víme, jak je v programu ,,Začít spolu“ důležité spojení rodiny a školy. Snažíme se poznat pomocí fotografií maminky, tatínky, sourozence, babičky, dědečky. Společně s dětmi pojmenováváme jednotlivé členy rodiny.

Pomocí příběhu ,,Proč maminka Martínka nechce?“ si připomínáme, jak požádat o pomoc, o to když něco chceme. Kouzelná slovíčka prosím – děkuji zapojujeme do center. V manipulačních hrách pomáháme mladším kamarádům při stavbě skládanek, prosíme o pomoc při výrobě dalekohledů v dílničce.

V ostatních centrech si hrajeme na rodinu – připravujeme hostinu v zahradní kuchyňce, malujeme a kreslíme naší rodinu, vyhledáváme obrázky rodin v knihách, stavíme postavu maminky a tatínka z kostek. Zapojujeme i multikulturní výchovu. Vyprávíme si o dětech z jiných koutů světa, o tom kde kdo bydlí, jakou mají barvu pleti, jakým jazykem kde mluví i o dětech s handicapem a zjišťujeme tak, že všude na světě jsou mámy a tátové, že všude na světě existuje rodina.

Příští týden se zaměříme právě na děti a lidi s handicapem, budeme si povídat a poznávat především svět nevidomých. Na návštěvu k nám přijedou lidé z organizace starající se právě o nevidomé. Přivítáme i zvířecího pomocníka – vodícího psa. Navážeme tak na sbírku pro nevidomé, která se u nás konala pod záštitou ,,Světlušky“.

Touto cestou bych Vám chtěla poděkovala za zapojení se do sbírky. Naše školka vybrala 6738 Kč, což je více než v předchozích letech.

Tak ahoj v pondělí

Míša, Saša a Lenka