Prý tam roste houba hadí,

aneb kdo jen sedí, kdo jen hledí, nepozná les Houbohledy, kde je plno hub. I když je každá houba jiná, žijí spolu v jednom lese a u nás ve třídě tomu není jinak. Děti zjišťují, že každý z nás je něčím hezký, jediný a jedinečný. Že když dáme hlavy dohromady, hodně se naučíme, objevíme a zažijeme. A tak jsme tento týden našli cestu do lesa Houbohledy a les kouzlem otevřeli. Pak už jsme si na všechno hráli. Byli z nás houbičky, zvířátka, pařezy, stromy… Les jsme poslouchali, věřte že byl pěkně tajemný, stavěli z kostek, přírodnin, malovali a tiskli barvami. Zjistili jsme, že není houba jako houba. Liška jako liška, babka jako babka a další. Prozkoumejte nástěnku. Děti vědí, že se v lese mluví tiše a tak se hodně šeptalo. Houbičky jsme vyráběli z banánů a piškotů. Porovnávali jsme velikosti. Co je velké, malé a nejmenší. A to nejen u hub. Houby nás prováděly prostě celým týdnem. Jen na tu hadí jsme zatím nenarazili. Tak snad příští týden.

Hezký víkend Saša, Jana a Lenka

P.S. V pátek 20.10. jsou volby. Třída Veverek bude zavřená. Prosíme proto, kdo si může nechat děti doma nebo u babičky, ať tak učiní.

26.10 a 27.10. jsou podzimní prázdniny, napište (ve třídě) kdo bude tyto dny do školky chodit.

Návštěvu solné jeskyně proto protáhneme o týden.

V následujících dnech budou probíhat individuální pohovory s rodiči. Kdo máte zájem o setkání a pohovor s námi, napište se na leták v šatně. Termíny je možno individuálně upravit.

Děkujeme.