Půjdem spolu do Betléma

Milí rodiče,

tento týden jsme započali příjemným relaxem v sauně. Ještě nám zbývá poslední návštěva.
Celý týden si povídáme o vánočních zvycích a tradicích a tak jsme úterní ranní kruh zahájili vyprávěním příběhu o ořechové skořápce, která se vydala s přáteli na Vánoční ostrov. Zeptejte se dětí, kdo s oříškem plul na ostrov, koho cestou potkal a jak příbeh dopadl? V centrech jsme pak zdobili stromeček, rozlouskávali ořechy anebo vytvářeli vánoční koule. Odpoledne jsme se o hojné účasti sešli při zdobení svícnů. Moc vám děkujeme, že jste si udělali čas a přišli jste podpořit své děti na malé besídce. Také moc děkujeme za dobroty, které jsme mohli společně ochutnat. Už se těšíme na další lednovou akci s tatínky.
Ve středu jsme si vyprávěli betlémskou pohádku o narození Ježíška. Na ni jsme pak navázali v centrech stavbou betléma a jeho souvisejících propriet.
Ve čtvrtek jsme objevovali, jak voní Vánoce. Zkoumali jsem tvar, barvu a vůni koření, například badyánu, vanilkového lusku, hřebíčku, skořice a dalších. Děti dokázaly popsat vůně koření různými názvy. Zkuste se zeptat, jak jim voní badyán nebo vanilka?
V pátek jsme si protáhli celé tělo v tělocvičně. Hráli jsme hry, běhali jsme, skákali jsme i lezli na žebřiny.

Příští středu nás čeká vánoční dopoledne. Rozbalíme dárečky, zazpíváme koledy a slavnostně poobědváme. Prosíme, oblečte své děti slavnostně.

Hezkou neděli přejí Kočičky