Pyramiďáčkova cesta za zdravím

Moc se omlouváme, že jsme nepřidávaly příspěvky tak dlouho. Důvodem naší neaktivity byla porucha webových stránek.

Několik týdnů jsme se věnovali převážně projektu „Pyramiďáčkova cesta za zdravím.“ První týden jsme si četli pohádku o Pyramiďáčkovi , kterou jsme pak zkoušeli zdramatizovat. Malovali jsme si vlastní prostírání, protože se občas stávalo, že jsme si vzali dvě vidličky nebo i tři nože. Třídili jsme ovoce a zeleninu a rozřazovali jsme zdravé a nezdravé jídlo. Kromě toho jsme si zkoušeli i upéct chléb, který se nám moc vydařil a všem moc chutnal.

Další týden, protože byla Podzimní brigáda, jsme malovali koláče. Povídali jsme si o nezdravém jídle a co se může stát, když ho bude jíst moc. Proto jsme si otevřeli centrum dramatika, kde jsme si zkoušeli zahrát na zubaře. Dokonce jsme si i postavili čekárnu. Zahráli jsme si na obchod, ale také jsme zkoušeli „LOTO,“ kde jsme rozřazovali obrázky.

Třetí týden jsme věnovali bacilům a vitamínům. Četli jsme si pohádku „O zlém bacilu a hodném vitamínu“ a dozvěděli jsme se, že všechny bacili nejsou tak špatné. S dětmi jsme v dílně dělaly horký čaj (zdobili jsme si hrníčky šňůrkami a bavlnkami), rozfoukávali jsme barvy a tvořili tak bacily, zpívali jsme písničku „Ten kdo žije zdravě,“ ale také jsme si zkoušeli zahrát na doktora. Sestavovali jsme slečnu „Chřipajznu“ z dýní a brambor, malovali jsme si talíř se zdravým jídlem, dělali jsme mrkvový kompot a zkoumali jsme bacili lupou.

I když to byly tři dlouhé týdny, tak jsme si je moc užili.