Radost chodí z města k městu,

nevynechá žádnou cestu, kde jsou lidé laskaví tam se radost zastaví. Tak jako chodí radost od města k městu, tak se slaví Masopust. Co to je Masopust, jak se slaví a o tom co dobrého se jí, jsme si celý týden povídali. Malovali jsme masky, vyráběli kytary,  pekli ,,bouchačky“, plnili ,,jitrničky“, vařili špagety, z kostek pekli ,,koláče“, zpívali, tancovali a také jsme zkoušeli malovat nohama. K pořádné oslavě přece patří hudba, dobré jídlo a zábava. Ve spojení s Masopustem vznikaly i další pusty. U nás ve Veverkách jsme vyhlásili Křičopust a Bouchopust. (vzdáme se křičení a bouchání) Pro Vás rodiče děti vymýšlely Pivopust, Vínopust a hlavně Pracopust. Připravujeme se tak na náš úterní Masopust ve školce. Jestlipak už máte připravené masky? Všechny Vás srdečně zveme a těšíme se na Vás.

S pozdravem Saša, Vendulka a Lenka