Riki tiki riki tiki Vánoce jsou pryč.

Milí rodiče,

skončily nám Vánoce a my jsme se znovu sešli ve školce. Nastal čas na sdělování dojmů a zážitků. Zacinkání zvonečku nás dostalo do vyprávění. ,,Moje Vánoce byly…“ hezké, veselé, hravé, příjemné, výletové… Pomocí otázek jsme zjistili, co jsme měli o Vánocích společného. ,,Hledám toho, kdo má doma ještě vánoční stromeček, kdo měl k večeři bramborový salát, kdo dostal dárek, který si přál, kdo si stihl hrát, jít na výlet…“ Přinesli jsme si ukázat dárky a každý řekl vše, co o svém dárku ví (porovnávali jsme tvar, materiál, velikost, určovali barvy…). Různými způsoby jsme si tak vyrobili vánoční stopy, které nám po Vánocích zbyly.

Postupně jsme se dostali až k svátku Tří králů. Pomocí obrázkového čtení jsme si zazpívali písničku ,,My tři králové, jdeme k vám“. Připomněli jsme si, jak to bylo s narozením Ježíška, kdo a proč šel do Betléma… Krále jsme si postavili, namalovali a také pojmenovali. Hledali jsme po třídě předměty začínající na jejich počáteční písmena. Děti si vyrobily královské koruny a trůn (který posloužil i oslavencům). Krále hledaly také v knížkách. Zahráli jsme si hru ,,Na krále“. A jaký že král může být, jak vypadá, jak se chová? (děti si procvičovaly protiklady). Ptejte se, hledejte v knížkách, v pohádkách. My už něco našli, tak vám to děti možná prozradí. Třeba zrovna jak zlý byl král Herodes a co zlého chtěl udělat.

Ve středu jsme navštívili výstavu betlémů, kde děti opět ukázaly, jak hezky se umí chovat. Čtvrtek nám zpestřila sněhová nadílka. Děti se na sněhu opravdu vydováděly. V pátek jsme si užili další narozeninový den, ale o tom až v dalším fotografickém příspěvku.

Děkujeme za vaše pěkné reakce na naše vánoční vystoupení. S písničkou ,,Zima“ se děti zúčastnily soutěže na téma ,,Znají vaše děti koledu či vánoční písničku?“ Veverky si svým výkonem ,,vyzpívaly“ hudební CD ,,Hulahou“.

Hezký víkend, prožitý v klidu, třeba někde venku, na sněhu nebo společným hraním v teple domova. Saša, Míša, Lenka a Lenka