S čerty nejsou žerty

Milí rodiče,

z tohoto týdne si odnášíme mnoho kulturních zážitků, ale také dobrodružství. Hned v pondělí k nám přijelo divadélko s představením Čertoviny. V úterý jsme se v ranním kruhu zaměřili na to, co je advent, jak dlouho adventní období trvá, na co při něm čekáme a jestli čekat dokážeme nebo jsme netrpěliví. Společně s dětmi jsme si za doprovodu písní a popěvků vytvořili adventní věnec, který jsme si vyzdobili jedlovými větvičkami a ozdobami a nakonec i zapálili první svíčku. V centrech jsme pak ve skupinkách tvořili adventní kalendář, pekli perníčky a malovali čerty a anděly.
Ve středu jsme navštívili knihovnu, kde na nás čekal příběh o narození Ježíška. Čtvrtek jsme strávili v maskách čertů, andělů i jedné Mikulášky :-)
Hráli jsme hry, povídali jsme si a byli jsme nadšení z nebeské a pekelné návštěvy, od které si děti za písničku vykoledovaly nadílku.
V pátek jsme se rozdělili do dvou skupin. Zatímco mladší děti trávily dopoledne pořádnou rozcvičkou a skotačily na zahradě, předškoláci se vydali na výstavu do Betlémské kaple.
Příští týden se více zaměříme na vánoční zvyky a tradice.

V pondělí půjdeme opět do sauny, prosíme, nezapomeňte vše potřebné.
V úterý se na vás budeme velmi těšit při společném tvoření svícnů. V pátek odcházíme do tělocvičny v 8:00, prosíme, přijďte včas a nezapomeňte dětem do batůžku přibalit pití, přezůvky do tělocvičny a cvičební oděv.

Přejeme krásný zbytek víkendu a těšíme se na vás v pondělí.

Vaše Kočičky