Šáša slušel nejen Saše…

Ahoj Veverky.

Tento týden jsme započali návštěvou knihovny na Barrandově. Naučili jsme se a připomněli jsme si základní pravidla v knihovně, že je důležité se chovat tiše, jak zacházet s knihou… Program byl zaměřen na zvířecí hrdiny. Hlavní představitelé byl Krtek, Ferda Mravenec, Mikeš a samozřejmě náš oblíbený kocourek Modroočko. Vyslechli jsme příběh z knihy Kvak a Žbluňk, srovnávali různé obrázky od předních ilustrátorů, vyhledávali informace v knize a vyzkoušeli jsme i vypůjčení knih. Pamatují si děti, jakou knihu si vypůjčily, o čem byla, zda je zaujala?

V úterý se centra aktivit zaměřila na prohloubení dovedností a znalostí spojené s knihou. V dramatice jsme využili příběh Krtek a medvědi, pexeso nám připomnělo Ferdu Mravence a společné cvičení s hudbou z muzikálu Modroočko slavnosti škol ze začátku roku. V ateliéru se děvčata rozhodla vlastním způsobem vymyslet knihu a zahrát si tak na ilustrátorky.

Ve středu už probíhaly přípravy na karneval. Malovaly a kreslily se písmena K A R N E V A L, nafukovaly se balonky a foukaly bubliny z bublifuku. Děti objevovaly, z čeho je možné vytvořit bubliny – kdo dokáže z kapky mýdla udělat nejvíce pěny na rukou (hygiena musí být) a vytopit tak celou umývárnu.

Na čtvrteční karneval se dostavily všechny děti v maskách zvířat – někdy i těch fantastických a v maskách klaunů, šašků a šášulů. Společně jsme uspořádali průvod po MŠ, navštívili třídy kamarádů a paní kuchařky. Hrálo se na nástroje, zpívaly se písničky a došlo i na vozembouch. Brunda byl samozřejmě po celý den s námi. Dokonce si s námi zahrál židličkovanou. A jak to dopadlo s ranním úkolem, SLUŠEL ŠÁŠA SAŠE?

V pátek cvičení bylo odpočinkové. Využili jsme zdravotní cviky, protažení, posilování a relaxaci pomocí zvířecích pozic jógy pro děti.

Příští týden se budeme těšit na nová dobrodružství. Mějte krásný víkend.

Míša, Saša a Lenka