Skřítek Podzimníček

celý týden nás provázela pohádka O skřítku Podzimníčkovi. V rámci pohádky jsme si zazpívali písničku Lesní skřítci a povídali jsme si o skřítcích žijících v lese. Během týdne jsme v dopoledních hodinách sbírali různý přírodní materiál včetně listů a podzimních plodů, o kterých jsme si v ranním kruhu víc povídali. Děti v centrech vytvořily skřítka Podzimníčka i se svou dubovou chaloupkou. Nezapomněly také na hrušeň, ze které si Podzimníček utrhl hrušku, aby si uvařil hrušková povidla. Hrušeň děti postavily z Polikarpovy stavebnice, hrušky vyrobily z kartonu a bavlnek a v centru Domácnost si hrušková povidla uvařily. Aby byla rekonstrukce našeho příběhu kompletní, nezapomněli jsme vyrobit i koně z kartonové krabice. V Objevech a pokusech pak děti namalovaly louku, kterou posypaly solí, aby tak nechaly vzniknout zajímavé obrazce. Páteční dopoledne jsme se pořádně protáhli v tělocvičně a užili si tam spoustu legrace.

Příští týden nás čeká návštěva Městské jízdní policie a předškoláky výukový program Ovečky.

Pěknou neděli přejí Kočičky