Šlapu si to do školky…

Ahoj Veverky.

Nový školní rok nám začal. Jsme rádi, že se opět setkáváme. Popřáli jsme si vše dobré, hezké, klidné, hodné, milé, laskavé, aby nás ruce nezlobily, aby se nám nic zlého nestalo, aby se nám hezky pracovalo a aby nám tu společně dobře bylo.

Seznámili jsme se s novými kamarády, s prostorem ve třídě a v naší zahradě i se základními pravidly chování, jednání a bezpečnosti.

Postupně prozkoumáváme centra aktivit. S čím si můžeme pohrát v kostkách? Co potřebujeme k práci v ateliéru? Jaké možnosti nám nabízí hudba? Jaké dovednosti můžeme procvičit v manipulačních hrách a co vše se dozvědět v pokusech a v knihách?

I v příštím týdnu se zaměříme na poznávání našich nových kamarádů, naší školky a ostatních zaměstnanců a pokusíme se přidat i více aktivit do jednotlivých center.

S dětmi je možné o víkendu probrat, jakou činnost nejraději dělají. Je to malování, zpívání, stavění, prohlížení knih, zkoumání, objevování, a nebo převažuje pohyb a hry venku? A vzpomenete si také vy, co vás nejvíce bavilo ve školce? Podělte se s dětmi i o vaše zážitky.

Mějte pohodový víkend a v pondělí se na vás těšíme.

Míša, Saša, Lenka a Lenka