Šlapu si to do školky, pro kluky a pro holky.

Milí rodiče,

máme za sebou druhý týden a ve třídě Veverek panuje klidná a kamarádská atmosféra. ,,…dali jsme se dohromady, je nám spolu dobře tady…“ Povídali jsme si o tom co to školka je, proč do ní děti chodí, k čemu jsou ve školce paní učitelky. Připomněli jsme si, a nové kamarády učíme, ranní rituály a říkanky. Nechybí pozdravení a pohlazení kamaráda. Společně vše objevujeme.  Dalekohledem z rukou, dalekohledem – hračkou, dalekohledem vyrobeným v dílně, pozorováním, zkoušením nových věcí v jednotlivých centrech, ale především hrou samotnou. V hudbě jsme objevili hudení nástroje na které jsme si také zahráli. V kostkách děti stavěly školku, domeček ve kterém děti bydlí (s využitím prvků Hejného matematiky) a kamaráda. V centru ateliér malovaly děti  kluky, holky a jejich bačkorky.  V manipulačních hrách vznikli kluci a holky z modelíny. V knihovně pak děti hledaly obrázky k danému tématu. Společně jsme vytvořili veverčí strom s pravidly. Svým podpisem nebo razítkem děti potvrzují jejich dodržování. Tak uvidíme. Každý den chodíme ven, děti si užívají především volnou hru, při které utužují kamarádství. V pátek nesmělo chybět také cvičení.  Jelikož už byl Brunda na prvním výletě nechybělo čtení cestovatelské knihy. Za spolupráci při této aktivitě moc děkujeme. Brunda už se těší na další výlet.

Užijte si hezký víkend Saša, Míša a Lenka

PS. Nezapomeňte – v pondělí už jdeme do solničky, děti nic nepotřebují, oblečení na ven stačí.

Čeká nás povídání o rodině, můžete prosím dát dětem rodinnou fotografii. Obměníme stávající a doplníme nové. Prosíme proto kopie, nebo fotografie které nebudete chtít zpět. Moc děkujeme.