Sluníčko, počkej na měsíc!

Počkej, slunce, nechoď spát! Měsíc si chce s tebou hrát! Vyšel nad les. Už ho vidíš? Proč tak rudneš? Ty se stydíš? Copak proti sobě máte? Proč před sebou utíkáte? Pročpak ti dva nemohou jít společně oblohou?

Milí rodiče,

tento týden jsme navázali na téma vesmír a pokračovali jsme v debatách o slunci a měsíci. Dozvěděli jsme se, proč je slunce potřebné pro život, jak vypadá povrch měsíce, co je to gravitace anebo jak vypadá raketoplán uvnitř. V centrech aktivit jsme rozlišovali den a noc, tvořili dalekohledy a měsíční písek, stavěli raketoplány, malovali měsíc, budovali vlastní planetu anebo pekli ufonskou pizzu. Děti si užily spoustu legrace. Příští týden bychom se chtěli víc zaměřit na planetu Zemi.

Ve středu navštívíme s předškoláky ukázkovou hodinu 1.tříd ZŠ v Remízku.

Ve čtvrtek předškoláci navštíví divadlo Minor. Odchod je už v 8:00, přijďte, prosím, včas, vhodně oděni.

V pátek proběhne poslední návštěva tělocvičny, nezapoměňte vše potřebné.

Hezkou neděli přejí Kočičky