Spolu je nám nejlépe

Milí rodiče,

jelikož ve čtvrtek byla besídka pro maminky a 15.5. byl den rodiny, navázali jsme na tyto události a začali si povídat o rodině. Ptali jsme se dětí, kdo rodinu tvoří a jaký pro nás má význam. Pojmenovali jsme členy nejužší, ale i rozšířené rodiny o tetu, strýce, bratrance a sestřenice a určovali jaký mají mezi sebou vztah.
Naťukli jsme i téma rodin, ve kterých nejsou zastoupeni oba rodiče a z nějakého závažného důvodu chybí maminka nebo tatínek. Děti samy přicházely na to, že se máme moc dobře, když máme oba rodiče, kteří nás mají rádi a starají se o nás s láskou.
Házeli jsme míčem a ten kdo ho chytil odpovídal celou větou na otázku, jak se jmenuje máma, táta, děda nebo sourozenec.
Zahráli jsme si hru, při které jsme se soustředili na jeden ze smyslů – hmat nebo sluch. Se zavázanýma očima se musely nejmenší děti spolehnout na svůj sluch, když určovaly kamaráda podle jeho hlasu, jenž říkal krátké slovo ahoj! Těžší varianta pro starší děti byla obdoba této, jen neslyšely žádná slova, ale pomocí hmatu poznávaly kamaráda. Překvapilo nás, že i nejmenší dokázaly rozpoznat kamaráda po hlase :)

Jelikož celý týden nám sluníčko přálo, těšili jsme se z hezkého počasí nejen na zahradě a v písku, ale také na výletě. Spojili jsme se s dětmi z veverek a společně došli do Prokopského údolí, kde jsme se nasvačili, zazpívali si pár písní, proběhli se a nakonec vyrazili zpět ke školce přes Klukovice. Cesta byla dlouhá a krokoměr nám prozradil, že jsme ušli 6,5 km. Někteří už si stěžovali na únavu, ale jen co se vyhlásil závod hned v sobě probudili sportovního ducha a kopec nekopec, běželi, co jim síly stačili :) Cestou zpět děti našly dvě housenky, konipáska a pořádně vykrmeného slepýše.

Připomínám, že v pondělí nás navštíví pan fotograf. Vybavte děti nějakým svátečnějším oblečením. Děkujeme.

Do konce týdne bychom rády vybraly rodinné fotografie, kterých je zatím pomálu.

S pozdravem Dorotka a Markétka