Švadlenka šije…

… a nejen o tom jsme si tento týden povídali. K tomu, aby mohla švadlena ušít šaty, kalhoty, košili, kabát a další oblečení potřebuje co? A to jsme zjišťovali a vybírali mezi různými předměty. Slova jsme vytleskávali, skákali na našem chodníčku. Zeptejte se dětí. Také jsme se učili dělat střihy, šít kalhoty, šaty a halenky, přišívat a třídit knoflíky. Švadlenka Janička dětem ukázala jak se šije na šicím stroji a společně nám ušili pytle na skákání. Z prostěradla jsme tiskáním vyrobili látku – modrotisk. Děti porovnávaly délky provázků, v dílně zdobily šaty přitloukáním kytiček a v knihách a písmenech hledaly záplaty a kulaté knoflíky. Nezapomínáme pravidelně cvičit, povídat si a společně si hrát.

Na zahradě jsme sázeli do nádob kytičky a pravidelným zaléváním se o ně začínáme starat. Za obstarání květin a bylin moc děkujeme. Ve středu nás navštívili poníci. Přes prvotní slzičky, kdo pojede na velkém koni, vše proběhlo s úsměvem.

Výlet k jezírku v Prokopském údolí jsme všichni zvládli. Ušli jsme 10000 kroků a ještě jsme se stačili na zahradě sprchovat a odpočinout si. Co jsme cestou viděli, ať Vám vypráví děti.

Příští týden ve středu se bude ve třídě konat Módní přehlídka. Připravte prosím dětem nějaké ,,módní oblečení “ (fantazii se meze nekladou).

Užijte si krásný víkend Saša a Lenka