Svět je plný tvarů

Milí rodiče,

tento týden jsme měli spousty zážitků. Začali jsme pondělním výletem do Chuchelského háje, kde jsme se znovu zastavili u zvířátek a zopakovali si, jak se která zvířátka jmenují. V lese se potom děti pokusily postavit srdíčko z přírodnin pro maminky k svátku. Moc se jim povedlo. Ve školce jsme pro maminky také vyráběly kytičku s přáníčkem. Další výlet nás čekal do knihovny, kde pro děti byla připravená pohádka o Bajajovi. Ve volné chvilce jsme děti seznámili se základními geometrickými tvary. Děti zjistily, že svět je plný různých tvarů. Vyhledávaly tvary a tělesa v prostoru třídy, rytmizovaly slova, určovaly počáteční písmeno, skládaly obrazce dle předlohy nebo dle fantazie atd.

A abychom nezapomněli, přejeme všem maminkách k dnešnímu svátku vše nejlepší :-)

Zdraví Vás Zdenka, Ilona, Anička a Nikolka