Ten dělá to a ten zas toto. Pekař peče housky …

… uždibuje kousky. Tento týden jsme si povídali o tom kdo je to pekař, co dělá, jak vypadá a co je to vlastně pečivo. Jaké druhy pečiva známe, jaké jsou mezi nimi chuťové rozdíly a co všechno pekař k upečení pečiva potřebuje. V pokusech a objevech děti porovnávaly rozdíly mezi moukou, cukrem, pozorovaly jak vznikne kvásek a co se rozpustí ve vodě. Zjišťovali jsme jak nejlépe uchovat pečivo měkké. Pekaře děti vyráběly z papíru, zdokonalují se tak v obkreslování, stříhání a lepení. Koláče jsme tvořili velké i malé. Nejvíce se dětem však líbilo samotné pečení housek a rohlíků. Celé povídání jsme zakončili pohádkou o Koblížkovi, kterou jsme si nejen zahráli, ale skládali jako puzzle. Děj pohádky jsme pomocí obrázků řadili správně za sebou. Děti se tak nenásilnou formou učí časovou posloupnost.

V pátek nás čekal už jen výlet. Šli jsme do Chuchle, cestou si povídali, pozorovali, běhali, skákali, podlézali, přelézali, ale také se učili jak můžeme přírodu chránit. Do velkých pytlů jsme sbírali co do lesa nepatří. Jako rukavice nám posloužily pytlíky. Vše jsme cestou zpět vyhodili do kontejneru. A tak věříme, že děti v lese nikdy žádné odpadky nevyhodí.

V úterý 30.5. čeká předškoláky Den dětí na Smíchově, ve školce pak všechny děti ve čtvrtek 1.6. akce Bubnování

POZOR, prosíme rodiče předškoláků, aby obstarali pro své děti na závěrečné rozloučení (vystoupení), pro kluky: bílou košili nebo bílé triko a modré džíny, pro holčičky: bílé triko, sukně dostanou ve školce. V den konání, pondělí 19.6.  vše připravené v tašce v šatně. Za spolupráci děkujeme.

Hezký víkend Saša a Lenka