Ten, kdo čerty pokouší, ten si peklo vyzkouší.

Milí rodiče,

jak už název napovídá, tento týden jsme se věnovali  nejživější a nejočekávanější tradici v čase adventním. Společně jsme hledali odpovědi na různé otázky týkající se pekla a čertů. Co je to peklo a čertovina. Čeho se děti bojí, zda se zlobení dá nějak napravit, jak se asi žije čertům v pekle a zda vědí co je dobré a co zlé. Ve středu mezi nás i jeden čert přišel, my se však ochránili a nikoho jsme nedali. Anděl s Mikulášem nesměli chybět. Ve třídě jsme si peklo postavili a celý týden nám sloužilo nejen k hrám, ale i k ostatním aktivitám (stříhání, lepení řetězů, vybarvování, vaření a jedení pekelných brambor…). Jelikož do třídy ,,přiletělo hodně Andělíčků“ muselo vzniknout i nebe. Vše bylo doprovázeno motivačními říkadly, pohádkami a písničkami. Společně jsme si užili spoustu legrace. Ozdobili jsme si vánoční stromeček a už se můžeme těšit na Vánoce. Děkujeme celé rodině Maťošků za obstarání a dovezení stromku, tatínkům pak za jeho usazení do stojánku.

Užijte si hezký víkend a nespěchejte :-)

Saša, Míša a Lenka