Třeste se, vrťte se, jako na čertovském plese

Milí rodiče,

jak jistě víte, tento týden u nás ve školce byli Mikuláš, čert a anděl. Ve třídě jsme měli velké peklo a když k nám ti tři dorazili, docela jsme se všichni báli, s jakou vervou se do své role čert pustil. No je to za námi a snad si děti tuto českou tradici užily. Malovali a lepili se čertí hlavy, navlékala se písmena na šňůrku v pekelných barvách, v dílně se zatloukalo peklo a čertice, vyráběli se datlové kuličky s kokosem, se kterými nám pomáhala paní Kratochvílová, které bychom rády poděkovaly za povedenou aktivitu, a i v písku děti vytvářely různé dobroty vykrajováním nebo pomocí bábovek. Také jsme u toho všeho nezapomněli zpívat vánoční písničky, které si společně zazpíváme na školní zahradě příští středu od 17h.

Tento týden jsme slavnostně slavili dvoje narozeniny a došlo i na hobla. Na fotkách je vše vidět.

Při čtvrteční vycházce jsme na trhu nakoupili vše potřebné na adventní věnec a pár větviček do vázy.

Příští týden nás už čeká povídání o vánočním období se vším, co k tomu patří. No a samozřejmě hlavně klid a pohoda :-)

Jana, Saša a Lenka

P.S. Dnes jsme s velkou pomocí pana Kloudy a pana Maťošky zasadili vánoční strom ve třídě – pěknou a voňavou borovici. Odpoledne ji děti statečně zdobily. Píchá!