Třída plná andělů

Ahoj Veverky.
Poslední den v měsíci listopadu jsme oslavili narozeniny Tomáše a Matyáše.  Jak si oslavu děti užily se zeptejte doma. Tradičně jsme ozdobili dort, připravili pohoštění, vytvořili přáníčka a postavili trůn pro naše oslavence.

Od prvního prosince nám adventní kalendář, který si děti samy naplnily, bude ukazovat dny do příchodu Ježíška. Stejně jako první zapálená svíčka na několika adventních věncích. Celý den se vytvářely v kostkách, v dílně, v ateliéru i v písku.

Od středy se naše třída začala přestavovat na nebe plné andělů. Vyprávěli jsme si a povídali si o tom, komu a jak anděl může pomáhat, aneb „Kdybych já byl andělem, co bych mohl pro ostatní udělat?“ Andělíček se vytvořil v několika centrech. Společně s dětmi jsme umístili na nebe hvězdičky, které ukazují cestu andělům, když spěchají na pomoc lidem v nouzi. Pomocí výrobků a činností v centrech se procvičovaly jazykové, motorické, zrakové a sociální dovednosti.

Páteční den začal zamyšlením se nad vlastním chováním. „Je něco za co by mě Mikuláš mohl pochválit? A je něco, co by se čertovi nelíbilo?“ Ranní úkol jste mohli splnit společně s dětmi. V kruhu jsme se k otázce vrátili, ale místo zamyšlením se nad sebou jsme rozdávali Mikuláše dětem, kteří si to za něco zaslouží. Děti se hodnotily mezi sebou, snažili jsme se nevstupovat do hodnocení. Nakonec aktivitu završila návštěva Mikuláše, čerta a anděla s nadílkou pro všechny děti. Kniha hříchů je k nahlédnutí ve třídě. Více fotografií z pátečního dopoledne je možné stáhnout na flash disc. V pondělí ráno ho podepsaný předejte Saše nebo Lence.

V příštím týdnu budeme pokračovat v adventních přípravách. Dozvíme se o důležitém poselství anděla pastýřům v Betlémě.
V pondělí se obnovuje provoz solné jeskyně. Do Vánoc ji navštívíme 7. 12. a 14. 12.

Adventní přípravy na Vánoce se neobejdou bez pečení cukroví a zdobení stromečku. Pokud by měl někdo chuť přinést těsto na pečení, je možné se domluvit s Míšou. Bohužel situace nám zatím neumožňuje pozvat Vás do center. Maminkám už teď můžeme poděkovat za darovaná vykrajovátka, ozdoby na stromeček, látky nejen na stavbu nebe a pořízení stromečku. S tím souvisí i využití zbytku peněz z loňské solničky. Rozhodli jsme se, že koupíme dáreček, který si letos děti odnesou domů.

Mějte hezký víkend a klidnou druhou adventní neděli.

Míša, Saša, Lenka a Lenka