Třídní schůzky

Milí rodiče,

třídní schůzky jsou za námi a v tomto příspěvku vám přínášíme souhrn informací, které byly na schůzce projednávány.

Informace pro rodiče dětí červené třídy – KOČIČKY
pro školní rok 2020/21

Příchod do školky
Mateřská škola je otevřena od 6,30 do 17.00 hodin.
Pro otevření hlavních dveří slouží čip. 
Z důvodu bezpečnosti dětí důrazně všechny žádáme, aby do školky neumožňovali vstup jiným osobám. Dveře vždy dovírejte a nenechávejte otevřené.
Děti se scházejí od 6,30 hod. ve třídě modré – Želvičky, od 7,00 hod. ve třídě červené – Kočičky. V 8,00 hod. odcházejí ze třídy červené děti Veverek.
Děti přicházejí do třídy Kočiček nejpozději do 8.25 hod. V 8:30 se škola uzamyká. Pozdější příchody, po 8,30 je třeba domluvit s pedagogem. Nezapomeňte po příchodu označit značkou a magnetkem, způsob odchodu dítěte ze školky. Označujte prosím vy, ne děti.

Šatna – oblečení
Každé dítě má vlastní poličky na oblečení a přihrádky na boty, bačkory a gumáky označené svou značkou.
Uspořádání oblečení je následující (od horní poličky dolů)

–  oblečení ve kterém dítě přišlo z domova
– náhradní oblečení pro případ změny počasí a nutnosti dítě převléknout (prádlo, ponožky, tepláky, trička, mikina, čepice) v pytli
– oblečení ve kterém předpokládáte, že půjde dítě na vycházku nebo zahradu, oblečení do deště (pláštěnka, případně i gumové kalhoty)
– na ramínku je bunda či mikina na vycházku.

Doporučení :.
Do školky dávejte dětem oblečení pohodlné, které se může ušpinit (pracujeme s barvami atd.) Boty nejlépe na suchý zip. Kalhoty do gumy. To co děti zvládnou obléci samy.
V případě, že je plánována návštěva divadla, koncertu, galerie prosíme oblečení adekvátně společenské. A to i v MŠ.

Šatna – nástěnky
Nástěnka hospodářky Mateřské školy – jídelní lístek, evidence plateb školného a stravného.
Hlavní nástěnka třídy – důležité informace a kontakty, informace co budeme dělat, nebo kde jsme byli.

Stravování dětí
Dopolední svačina 8:50 -9.10
Oběd 12.00-12.30
Odpolední svačina  14.30-15:00
Po celý den mají děti k dispozici pití (vodu a nápoje podle jídelního lístku).
Jídelní lístek sestavuje hospodářka Mateřské školy s ohledem na předpisy daný spotřební koš. Případné nejasnosti ohledně plateb či jídelního lístku řešte s ní.
Dětem nedávejte do školky žádné jídlo, pití, sladkosti, žvýkačky atd.

Samostatnost dětí
Děti maximálně vedeme k samostatnosti ve všech ohledech.
Děti si samy chystají svačinu a uklízí po sobě nádobí na vozík ve třídě.
Při obědě si nalévají polévku. Nosí si hlavní jídlo ke stolu. Nalévají si zvolený druh pití. Odnášejí použité nádobí a uklízí po sobě. Správně používají příbor. Oblékají a svlékají se. Dodržují hygienická pravidla.
Je nutné, abyste jejich samostatnost podporovali i doma.

Pravidla třídy
Ve třídě máme daná pravidla, podle kterých se děti řídí. Pravidla dodržují i dospělí, aby byli příkladem pro děti. Děti vedeme k ohleduplnosti k ostatním. Přivádějte děti, pouze pokud jsou zdravé!

Oslava narozenin
Společně s dětmi oslavujeme narozeniny vždy na konci měsíce, datum ještě potvrdíme. V den oslavy i přizpůsobujeme centra aktivit a náplň ranního kruhu. V centru domácnost si můžeme s dětmi upéct, uvařit – přichystat například zdravou oslavu.

Omlouvání nepřítomnosti dětí
Nepřítomnost dětí nám prosím nahlaste sms zprávou, omluvenkou přes web nebo osobně učitelce nejpozději do 8.00 daného dne. Dítě budeme následně odhlašovat ze stravování až do jeho příchodu. Je dobré před příchodem dítěte sledovat informace ohledně programu třídy.

Příchod do třídy
Dítě do třídy vždy doveďte a vyčkejte, až se s námi přivítá. Dítě si „ nastoupí do Kočiček“ (připevní svou fotografii do okénka). Spolu s rodiči plní ranní úkol. První den v týdnu si děti v koupelně věší na háček, se svou značkou, čistý ručník.

Odchod dětí domů
Po obědě od 12.30 do 13.00. Prosíme, vyzvedávejte děti nejlépe do 12.40, později již rušíte odpočívající děti.
Po svačině od 14.30 do 17.00 Za hezkého počasí odcházíme ven na zahradu.  U hlavního vchodu naleznete vždy informační cedule, pokud budou děti mimo svoji třídu. Od 16,00 je provoz v dolní třídě.

Pobyt ve třídě
Každé dítě má ve třídě svůj šanon na své obrázky a postupně budeme vytvářet portfolio. Prosíme, přineste svému dítěti šanon s tvrdými deskami. Prosíme, dbejte na to, aby si děti nenosily do třídy nic nebezpečného ani cenného.

Vycházky
Na vycházky nebo na zahradu chodíme každý den a za každého počasí. Proto prosím přizpůsobte oblečení aktuálnímu počasí. Na pobyt venku je nutné převlečení! Po pobytu venku se opět děti převlékají do čistého oblečení. Pláštěnky a holinky nutné!

Program třídy
Plán akcí, které budeme dělat, bude s předstihem na nástěnce v šatně. Ve vašem zájmu sledujte nástěnku šatny každý den.
Na webu MŠ je nástěnka třídy KOČIČEK, i zde naleznete tyto informace, fotografie a stručné články. Ve třídě máme kočku Vločku, která každý víkend jde s jedním kamarádem domů. Do cestovatelské knihy pak „píše, lepí fotografie či kreslí“ Za tuto aktivitu předem děkujeme.

Odpočinek dětí
Děti odpočívají po obědě ve své třídě. Každé dítě má své lehátko označené značkou.
Děti se převlékají do pyžama, které si první den v týdnu přinášejí čisté z domova (uloží jej na parapet ve třídě) a poslední den v týdnu ho odnášejí domů. Do postýlek si mohou vzít svého oblíbeného plyšáka, ne však autíčko či tvrdé hračky. Děti, které neusnou se po odpočinku věnují individuální práci a klidovým aktivitám.

Pátky se na pavilonu veverek – kočiček třídy z organizačních důvodů spojují. Proto žádáme rodiče, které mají možnost si vyzvedávat děti po obědě, aby tak činili. Předem děkujeme.

První návštěva sauny se bude konat 22.9., proto vás prosíme o uhrazení částky 540 Kč na třídě. Pokud dítě některou návštěvu neabsolvuje, nevychozená částka se vrátí v prosinci. S sebou je nutné mít batůžek, lahev s pitím, teplé ponožky.

Nejbližší akce:

18.9. Ovečky, ekoprogram pastviny (pouze předškoláci)
21.9. Dentální prevence aneb jak si správně čistit zoubky (všechny děti v MŠ)
24.9. Bubnování (všechny děti v MŠ)

Děkujeme vám:-)
Monča, Anet, Jíťa