Týden plný zdraví

Milí rodiče,

tento týden nás provázelo téma zdraví. Začali jsme tím, že jsme si povídali o potravinách a dělili je na zdravé – důležité a nezdravé – nepotřebné. Děti potraviny vybíraly a zdůvodňovaly, proč jsou dobré nebo ne. Vymýšlely následky nezdravého stravování – tloušťka, špatné zuby, únava… a dle toho v CA i pracovaly – v pracovním listu děti vybarvovaly zdravé jídlo, dále se vyráběly talíře z vystřihovaných letáků, nebo modelovaly ovoce a zeleninu.
Ve středu jsme přešli k našim zoubkům. Povídali jsme o tom, proč je dobré o ně pečovat, jak se to dělá a koho navštívíme, když nás zub rozbolí. V kruhu jsme přiřazovali čísla zubních past k puntíkům na zubech (dnešní ranní úkol), porovnávali více x méně, počítali 1 – 16, určovali barvy, sčítali a odčítali. Děti pracovaly ve skupinách rozdělených do barevných týmů, jejichž úkol byl poskládat zub z jedné barvy PET-víček do obruče. V centrech nás čekalo modelování čelistí i s jazykem, vybělení zažloutlého zubu pomocí bílých krepových kuliček, vystřihování, lepení, hledání cesty od pasty ke kartáčku nebo řezání dříví – tedy řezání, kousání potravy. Skládaly se z kostek i zubní kartáčky.
Jako odměnu za odvedenou a zdařilou práci jsme dětem pustili desetiminutové video z  naučného cyklu Byl jednou jeden život – Ústa a zuby. Kde děti viděly vytváření zubního kazu a záchranu zubu, díky kartáčku a pastě.

Zítra nás čeká Wattsenglish s novými slovíčky – tělo.

S pozdravem, Dorotka, Markétka a Jitka