U nás doma

Milí rodiče,

tento týden byl velmi akční. Hned v pondělí jsme se zúčastnili přednášky o dentální prevenci. Děti si pak v centrech zopakovaly, jak se o zoubky starat, z papírových kostek postavily zubní ordinaci a jemnou motoriku rozvíjely při vytváření zubů mačkáním a lepením krepového papíru.
V úterý jsme poprvé navštívili solnou jeskyni. Moc se nám tam líbilo. Jistě vám děti doma vyprávěly, jak solná jeskyně vypadá, čím je zajímavá a jak se v ní cítily… Cestou tam i zpět jsme se společně učili chodit ve dvojicích, rozhlížet se před přechodem, společně přecházet, chodit po chodníku po pravé straně a neotrhávat po cestě rostliny a keře.
Ve středu jsme navázali na předchozí téma rodiny a pokračovali jsme tématem ,,U nás doma“. Děti v ranním kruhu rozvíjely matematickou pregramotnost dle Hejného metody, v centrech pak stavěly dům dle vlastní fantazie, lepily dům z papíru a ze špachtliček tvořily rodinu samotnou. Počítali jsme, opakovali barvy, tvary, stříhali jsme.
Ve čtvrtek jsme byli součástí hudebního vystoupení. Děti si vyzkoušely různé typy bubnů, porovnávaly zvuky, rytmizovaly, zpívaly.
Konec týdne jsme si po tělovýchovné chvilce společně s dětmi zhodnotili v kroužku. Co se nám povedlo? Co se nám líbilo? Opakovali jsme si pravidla třídy a také pravidla chování a úcty k druhému. Na závěr jsme si z provázku vytvořili pavučinu přátelství.

Připomínáme znovu fotografii rodiny již avizovanou v předchozím příspěvku pro tvorbu společné koláže. Budeme se na vás těšit v úterý, kdy nás opět čeká návštěva solničky.

Hezký prodloužený víkend přejí Anet, Monča a Jíťa