Umím běhat, skákat, zpívat, malovat…

…ale také hrát divadlo, stavět z kostek, vyřídit vzkaz, pomoc kamarádovi…

Milí rodiče,

toto a spoustu dalšího stále objevujeme. Tento týden třeba, jak je to s koloběhem vody, což bylo tématem environmentálního programu pro předškoláky. Ti nás seznámili se vším, co se dozvěděli. Kdo vodu potřebuje, proč je důležitá, jaký rozdíl je mezi kohoutkovou a dešťovou vodou. Pozorovali jsme mraky z kterých tento týden dost pršelo, vyrobili si deštníky, koloběh vody si postavili z kostek, šátků, aut, zvířátek… Při špatném počasí jsme si  zahráli pohádky. Nejmladší děti pohádku O řepě, starší O červené karkulce a předškoláci O perníkové chaloupce. Tentokrát si zahrajte na dětičky vy a nechte si je vyprávět. Zjistíte tak, jak to mají děti s vyprávěním, tvořením vět a jak moc a co si pamatují.

Krásný a snad už i slunečný víkend Saša, Míša a Lenka

PS: Stále lepíme smajlíky (můžete vidět na nástěnce, sebehodnocení s dětmi postupně doplňujeme).

V pondělí nechyběl výlet. Omlouváme se za mylnou informaci  v kalendáři, že předškoláci výlet mít nebudou. Přestože ho měli  kratší, všichni jsme si ho užili. Příští pondělí výlet NENÍ. Pro děti je připraven program, Ventilky a pumpičky, na oslavu Dne dětí.

Neboť se blíží fotografování, prosíme o platbu za fotografie (kdo tak ještě neučinil). Děkujeme.

Sázíme kytičky, moc děkujeme za obstarání, ale i zasazení.

Ve čtvrtek nás čeká školní výlet, nezapomeňte proto přijít včas (nejpozději v 8.00 hod.) ať někomu neujedeme. :-)