V daleké Africe

Milí rodiče,

už druhým týdnem si povídáme o Africe. Vyhledávali jsme v knihách a atlasech, kde se přesně nachází. Vysvětlili jsme si, co jsou  kontinenty a ukázali si kolik jich máme. Porovnávali jsme velikost Evropy a ostatních kontinentů.
Seznámili jsme se s odlišnou kulturou afrických lidí – jejich vzhledem a zvyky.
Děti přemýšlely, která zvířata tam žijí a jestli je možné je potkat i u nás a kde. Děti se naučily dvě básničky – velbloud, žirafa.
V centrech děti malovaly zvířata, psaly názvy, vystřihovaly africké symboly, vyráběly safari autobus i dalekohledy k prozkoumávání, stavěly výběhy pro slony, žirafy a zebry a mnoho dalšího.

Počasí nám ani tentokrát nepřálo a páteční výlet se musel zrušit. Na kratší procházku jsme přesto šli a děti si zahrály hru rybičky rybáři jedou. Doufáme, že tento pátek už bude úspěšnější a výlet se odkládat nebude :)

Jelikož s dětmi připravujeme malé překvapení pro maminky, nezbývá tolik času na zkrášlování našich nástěnek v šatně a centra někdy probíhají frontálně (děti mohou mít pocit, že když nejsou rozděleni do skupin do center, nepracují, ale opak je pravdou, dělají toho víc, než obvykle :) ) Děkujeme za pochopení.